Foto SQS Video SQS Youtube SQS Linked In Linked In Linked In
Produkty SQS

Optické konektory pro vysoko výkonové aplikace

Zprávy z SQS

Prezentace SQS na veletrhu W3+ Fair 2017

Bude nám potěšením přivítat vás na našem stánku č. D4b.
Prezentace SQS je zaměřena na nové produkty postavené na unikátní schopnosti firmy kombinovat know-how a dovednosti ve třech náročných technických disciplínách: vláknové optice, optoelektronice a mikro obrábění. Představeny zde budou pře...

PM vákuové optické průchodky - adaptérové

PM vákuové optické průchodky - adaptérové

Rozšířili jsme naše portfolio vakuových průchodek. Nyní nabízíme i adaptérové průchodky, které dokáží utěsnit polarizaci udržující vlákno (PMf) s minimálním vložným útlumem a maximální extinkcí.

Průchodky se jednoduše upevňují do příruby a jsou kompatibilní s ultra vysokým vakuem.

Rozhodnutí o poskytnutí dotace

Rozhodnutí o poskytnutí dotace

9. 12. 2016 společnost SQS Vláknová optika obdržela rozhodnutí o poskytnutí dotace. Projekt SQS "Nákup strojů a zařízení pro prototypování" získal podporu z operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, program podpory Potenciál 1. výzva.

Hlavním cílem projektu je z...

Optické děliče, slučovače, vláknová pole, V-drážky.

SQS Vláknová optika SQS má mnohaleté zkušenosti s výrobou optických komponentů pro dělení telekomunikačních ale i netelekomunikačních optických signálů. Optické děliče vyrábíme pro aplikace s jednovidovými, vícevidovími ale i polarizaci udržující vlákna. SQS nabízí optické slučovače (combinery) pro laserové aplikace, kde je potřeba navázat signál z N laserových modulů do jednoho vlákna. Zmíněné produkty vyrábíme planární a fúzní technologií s maximálním úsilím pro dosažení nejlepších optických parametrů. Děliče a slučovače pro Vás opatříme optickými konektory na základě vašeho přání. SQS vyrábí mimo jiné také zákaznická 1D a 2D vláknová pole, kde zajišťujeme vysokou přesnost uložení většiny typů vláken včetně PM vlákna v přímce/rovině. Čelní plochu 1D vláken leštíme dle vašich požadavků a na vyžádání naneseme antireflexní vrstvu. Rozměry pole maximálně přizpůsobíme vašim požadavkům. Nabízíme vysoce přesné zákaznické V-drážky pro montáž vláknového pole na Vaší straně.

V-drážky a vláknová pole

SQS Vláknová optika SQS Fiber Optics

Vyrábíme vláknová pole pro přesné uložení optických vláken v jedné ose. Díky přesnému procesu řezání drážek ve tvaru písmene V do skleněných substrátů dosahujeme vysoké přesnosti uložení vláken vůči substrátu. V drážky řežeme nejčastěji do borosikátových skel popřípadě do křemenných skel s tloušťkou od 0,5 do 2,5mm. Po umístění vláken do V-drážek překryjeme sklem tloušťky od 150um do 2,5mm. Čelní plocha celého pole je následně broušena na základě zákaznického požadavku popř. opatřena antireflexní vrstvou.

Vláknová pole se nejčastěji používají pro zapouzdrování optotelektrických integrovaných obvodů, optických planárních struktur (PLC výkonové děliče) nebo senzoriku. Vyrábíme vláknové pole s SM, MM ale i PM vlákny vč. jejich kombinace s různým počtem vláken. Na výsledném poli se u všech kanálů měří vzdálenost mezi skutečnou polohou jádra a ideální pozicí jádra.

Maticové vláknová pole

SQS Vláknová optika SQS Fiber Optics

Vyrábíme maticová vláknová pole pro přesné uložení optických vláken v ploše. Do skleněných předbroušených disků jsou pulsním laserem vyvrtány přesné otvory, do kterých jsou následně zalepená optická vlákna (SM, MM, PM) v různých vzorech. Následuje vybroušení celé čelní plochy pole a nanesení antireflexní vrstvy dle požadavků. Maticové pole je nejčastěji vyráběno z křemenného, borosilikátového skla popř. Al2O3. Maticové vláknové pole je dle požadavků možno umístit do hliníkového (eloxovaného) popř. nerezového držáku pro následné uchycení v dané aplikaci. Na výsledném maticovém poli jsou měřeny skutečné polohy jader vláken vůči ideálním pozicím.

Asymetrické výkonové děliče

SQS Vláknová optika SQS Fiber Optics

Vyrábíme optické výkonové děliče fúzní i planární technologií pro asymetrické dělení výkonu v poměru 40%/60%, 30%/70%, 20%/80%, 10% /90%, 95%/5%, 98%/2%. Asymetrické děliče jsou vyráběny pro telekomunikační ale i netelekomunikační vlnové délky s vlákny jednovidovými, polarizaci udržujícími ale i vícevidovými vlákny. Asymetrické děliče výkonů pro Vás osadíme konektory LC, E2000, FC, SC popřípadě vložíme do 19‘‘ rozvaděče s požadovaným rozhraním.

Symetrické výkonové děliče

SQS Vláknová optika SQS Fiber Optics

Planární optické odbočnice neboli planární (PLC) splittery jsou pasivní součástky vláknové optiky, které umožňují výkonové rozdělení vstupního optického signálu. Planární splitter se skládá ze tří základních částí: vstupního vláknového pole, čipu s vlnovodnou strukturou a výstupního vláknového pole. Všechny tři části splitteru musí být spojeny s vysokou přesností, abychom mohli garantovat nejlepší možné přenosové parametry: nízký vložný útlum na kanál (minimálně přesahující teoretické hodnoty), vysoký útlum odrazu, vysokou uniformitu přenosových parametrů jednotlivých kanálů v celém spektru přenášených vlnových délek od 1260 do 1650 nm (resp. jejich faktickou nezávislost na přenášené vlnové délce), a to při teplotách od ?40°C do +85°C a pro všechny stavy polarizace přenášeného optického signálu.
Společnost SQS Vláknová optika v průběhu posledních několika let vyrobila desetitisíce výkonových děličů pro telekomunikační operátory v Německu, Maďarsku, Francii, Slovensku, Chorvatsku a Černé hoře.

Výkonové děliče do extrémních prostředí (připravujeme)

SQS Vláknová optika SQS Fiber Optics

Dlouholeté zkušenosti s výrobou PLC výkonový děličů jsme zúročili při vývoji děličů určených pro náročné aplikace. Výkonové děliče do extrémních prostředí fungují stejně jako klasické výkonové děliče, pracovní teplotní rozsah je však rozšířen z -40°C – 85°C na -70°C - 155°C.

Fúzní vláknové optické slučovače

SQS Vláknová optika SQS Fiber Optics

SQS nabízí fúzní vláknové výkonové optické slučovače vhodné pro telekomunikační ale i netelekomunikační účely. Odbočnice nabízíme ve variantě s SM, MM nebo PM vlákny a pro vlnové délky z VIS a NIR oblasti spektra.

Optické moduly a rozvaděče

SQS Vláknová optika SQS Fiber Optics

Planární výkonové děliče, fúzní výkonové děliče, vlnové multiplexory a demultiplexory (WDM, CWDM a DWDM) pro Vás vložíme do LGX modulů nebo 19‘‘ rozvaděče a vyvedeme dané porty na čelní panel do konektorových adaptérů. Součástí dodaného rozvaděče je měřicí protokol.

Výkonové slučovače (Kombinery)

Nabízíme výkonové slučovače signálů pro kontinuální výkony. Výkonové slučovače vyrábíme na základě požadavků zákazníků nejčastěji v konfiguraci 2x1, 3x1, 4x1, 7x1 s MM vlákny s jádry 105, 200 a 400um. Výkonové slučovače fungují ve viditelném a infračerveném spektru. Vláknové vstupy a výstup mohou být opatřeny konektory SMA905 (FSMA) popřípadě FC. U vyšších pracovních výkonů nabízíme zmíněné optické konektory se vzduchovou mezerou ve feruli (air gap).

Kontakt

Kariéra

Ke stažení

Zprávy

Certifikace

Akcionáři

Vývoj

Služby

Produkty

O nás

Úvod

ׂ Fotogalerie

ԔԔԔ Firmní video

♠ Mapa webu

ԣ Tisk

Dotazník

Obchodní podmínky

SQS Facebook SQS Linked In Facebook Twitter
SQS Vláknová optika a.s.  |  Komenského 304  |  509 01 Nová Paka   ||  IČ: 60913037  |  DIČ: CZ60913037  ||  schránka: d3qgexb   |  zapsáno: Krajský soud v Hradci Králové   |  spisová značka: B 2285   ||  tel.: 420 493 765 111  |  fax: 420 493 721 017  |  web: www.sqs-fiberoptics.com  ||  obecné informace: public(zavináč)sqs-fiberoptics.com  |  obchodní oddělení: sales(zavináč)sqs-fiberoptics.com  ||  GPS: 50°29'33.968"N, 15°31'13.037"E  ||  

© 2015  SQS Vláknová optika a.s. všechna práva vyhrazena - poslední aktualizace 14 unor 2017 07:38:10.