Foto SQS Video SQS Youtube SQS Linked In Linked In Linked In
Produkty SQS

Optické konektory pro vysoko výkonové aplikace

Zprávy z SQS

Prezentace SQS na výstavě AMPER 2017

SQS se ve dnech 21. – 24. 3. 2017 tradičně ve společné expozici s firmou Quittner & Schimek zúčastní veletrhu Amper v Brně. Rádi vás přivítáme na stánku č. F 3.22, kde budeme prezentovat naše klíčové produkty z oblasti vláknové optiky, optoelektronické výroby a výroby přesných mechanických dílů.

PM vákuové optické průchodky - adaptérové

PM vákuové optické průchodky - adaptérové

Rozšířili jsme naše portfolio vakuových průchodek. Nyní nabízíme i adaptérové průchodky, které dokáží utěsnit polarizaci udržující vlákno (PMf) s minimálním vložným útlumem a maximální extinkcí.

Průchodky se jednoduše upevňují do příruby a jsou kompatibilní s ultra vysokým vakuem.

Rozhodnutí o poskytnutí dotace

Rozhodnutí o poskytnutí dotace

9. 12. 2016 společnost SQS Vláknová optika obdržela rozhodnutí o poskytnutí dotace. Projekt SQS "Nákup strojů a zařízení pro prototypování" získal podporu z operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, program podpory Potenciál 1. výzva.

Hlavním cílem projektu je z...

Optické kabely pro přenos dat a měření

SQS Vláknová optika Vyrábíme optické propojovací kabely vhodné pro vysokopacitní přenosy dat. Referenční optické kabely pro měřicí účely. Optické propojovací kabely s vysokou extinkcí pro udržení roviny polarizace v senzorických aplikacích. Optické propojovací kabely pro použití ve vakuových, venkovních, průmyslových a vojenských aplikacích.

SQS propojovací kabely jsou vyráběny s nejvyšší pečlivostí a důrazem na vysokou kvalitu finálních produktů. Vysoké kvality optických komponentů dosahujeme díky našemu kvalifikovanému personálu, více jak dvaceti letům zkušeností v oboru vláknové optiky a technologickému zázemí.

Vyráběné patchcordy, pigtaily, fan-outy jsou ve shodě mezinárodními standardy IEC, CELENEC a telcordia a pro výrobu jsou použity pouze interně sválené konektorové sety a optická vlákna od renomovaných světových výrobců.
Každý vyrobený patchcord prochází závěrečným měřením a finální optickou kontrolou.

Jednovidové optické propojovací kabely s E2000/Diamond

SQS Vláknová optika SQS Fiber Optics

Jednovidové optické propojovací kabely (patchcordy) s konektory diamond (E2000) vykazují i v dnešní době nejlepší optické parametry díky unikátní technologii aktivního středění jádra vlákna vůči dvouvrstvé feruli Diamond.

Konektory Diamond mají dlouhou životnost a dosahují minimálního vložného útlumu na spojení s náhodně vybraným konektorem z dané výrobní dávky. Konektory E2000/Diamond montujeme na SM vlákna telekomunikační ale i SM vlákna nízko vlnová s průměrem jádra 2 - 5um, kde se plně využije aktivního středění.

Jednovidové optické propojovací kabely s keramickými konektory

SQS Vláknová optika SQS Fiber Optics

Jednovidové optické propojovací kabely s keramickými konektory představují alternativu ke konektorům Diamond s vícevrstvou ferulí.

Tyto jednovidové propojovací optické kabely (patchcordy) nabízíme v zákaznických délkách s celou škálou optických konektorů včetně LC/PC, SC/APC, MPO/MTP® nebo E2000/APC. Konektory i vlákna/kabely jsou kupovány od renomovaných výrobců a podléhají přísné vstupní kontrole SQS. Optické propojovací kabely vykazují minimální vložný útlum a zpětný odraz.

Jednovidové polarizaci udržující optické propojovací kabely s vysokou extinkcí

SQS Vláknová optika SQS Fiber Optics

Jednovidové PM propojovací kabely (patchcordy) SQS jsou dostupné s vláky napříč vlnové spektrum od 400 do 1620nm.

Díky unikátní patentované technologii montáže, (patent č. 295401) dosahujeme vysoké hodnoty extinkce (až 35dB) na spojení PM konektorů a minimální chyby úhlu natočení pomalé či rychlé osy vlákna vůči klíči konektoru ±0,8°/±1,5°/±2,5°.

Jednovidové PM propojovací kabely (patchcordy) mají nízký vložný útlum a vysoký útlum odrazu. Vyrábíme je v zákaznických délkách s různými typy konektorů (FC, LC, SC, E2000).

Jednovidové a vícevidové Referenční a Master optické kabely

SQS Vláknová optika SQS Fiber Optics

Referenční a master optické kabely (patchcordy) vyrábíme s různými typy konektorů v různých délkách s jednovidovými a vícevidovými (multividovými) vlákny.

Měřicí optické kabely (patchcordy) splňují mezinárodní standardy IEC, CELENC a telcordia. Jsou dodávány s měřicím protokolem garantujícím optické parametry a geometrii výbrusu čela ferule.

Vícevidové optické propojovací kabely (patchcordy) s gradientním indexem lomu

SQS Vláknová optika SQS Fiber Optics

Vícevidové optické propojovací kabely (patchcordy) s gradientním indexem (GI) lomu nabízíme v kombinaci s konektory FC, SMA905 (FSMA), SC, LC, ST, E2000, MPO/MTP®. Patchcordy vyrábíme v zákaznických délkách a v provedení pro vnitřní i venkovní použití.

SQS vícevidové optické propojovací kabely (patchcordy) vyrábíme též v provedení pro vakuové, průmyslové a vojenské aplikace. Vícevidové optické propojovací kabely (patchcordy) nabízíme s vlákny OM1, OM2, OM3 a OM4, kde vložný útlum měříme na 850 a 1310nm při optimálně naplněném jádru vlákna dle předpisů.

Vícevidové optické propojovací kabely se skokovou změnou indexu lomu

SQS Vláknová optika Vícevidové optické propojovací kabely (patchcordy) s vláknem se skokovou změnou (step index) nabízíme s konektory FC, SMA905(FSMA), ST v zákaznických délkách. Vícevidová vlákna mají jádra v rozmezí 50 až 1000um s numerickou aperturou (NA) od 0,1 až 0,5.

Vícevidové optické propojovací kabely (patchcordy) dodáváme pro vlnové rozsahy od UV až IR. Optické vlákno zatahujeme do chránicích trubiček různých vnějších průměrů a materiálů včetně flexibilní nerezové trubičky.

Díky dostupné technologii napařování tenkých vrstev nabízíme napaření antireflexní vrstvy na čelní plochu konektoru popř. kapiláry. Antireflexní vrstva (ARC) minimalizuje reflektivitu z typ. 5% až na 0,1% v závislosti na požadovaném vlnovém rozsahu.

Předkonektorované optické trasy

SQS Vláknová optika SQS Fiber Optics

SQS nabízí předkonektorované optické trasy, které urychlují a zlevňují montáž optických tras na stavbě. Dodaná předkonektorovaná optická trasa již obsahuje optické konektory s měřicím protokolem a je plně připravená k uložení do žlabů a stoupaček.

Optické konektory na obou koncích optické trasy jsou uloženy do zatahovacích tubusů, které zjednoduší protahování optických kabelů a zároveň je mechanicky ochrání.

Po uložení optické trasy na místo je možno odstranit zatahovací tubus a provést zapojení připravených konektorů bez použití svářečky vláken. Předkonektorované optické trasy vyrábíme na zakázku dle požadavků zákazníka.

Propojovací optické kabely do vakua s nemagnetickými FC konektory

SQS Vláknová optika SQS Fiber Optics

Vyrábíme optické propojovací kabely (patchcordy) vhodné do vakuových aplikací.

Použitá vlákna mají minimální outgassing a těla FC konektorů jsou vyrobena z nerezové (nemagnetické) oceli vhodné do vakua.

Optické propojovací kabely (patchcordy) nabízíme s konektory FC/PC a APC s úzkým a širokým klíčem. Pro spojení těchto vakuových konektorů nabízíme konektorové spojky (adaptery) z UHV kompatibilní oceli.

Optické propojovací kabely (patchcordy) jsou dostupné s jednovidovými i vícevidovými vlákny.

Kontakt

Kariéra

Ke stažení

Zprávy

Certifikace

Akcionáři

Vývoj

Služby

Produkty

O nás

Úvod

Fotogalerie

Naše videa

♠ Mapa webu

ԣ Tisk

Dotazník

Obchodní podmínky

Polarizaci udržující produkty s vysokou Extinkcí

SQS Facebook SQS Linked In Facebook Twitter
SQS Vláknová optika a.s.  |  Komenského 304  |  509 01 Nová Paka   ||  IČ: 60913037  |  DIČ: CZ60913037  ||  schránka: d3qgexb   |  zapsáno: Krajský soud v Hradci Králové   |  spisová značka: B 2285   ||  tel.: 420 493 765 111  |  fax: 420 493 721 017  |  web: www.sqs-fiberoptics.com  ||  obecné informace: public(zavináč)sqs-fiberoptics.com  |  obchodní oddělení: sales(zavináč)sqs-fiberoptics.com  ||  GPS: 50°29'33.968"N, 15°31'13.037"E  ||  

© 2015  SQS Vláknová optika a.s. všechna práva vyhrazena - poslední aktualizace 14 unor 2017 07:38:10.