Foto SQS Video SQS Youtube SQS Linked In Linked In Linked In
Produkty SQS

Modulární propojovací systém

Optické konektory pro vysoké výkony

Zprávy z SQS

Prodej strojů na wire bonding a die bonding

Firma SQS Vláknová optika a.s. Nová Paka nabízí k prodeji stroje na wire bonding a die bonding značky Shinkawa a Mühlbauer.

Jedná se o jednoúčelové stroje Shinkawa Super ACB – 35 a o stroje Mühlbauer DB 200WTX7. Stroje jsou použité, kompletní a provozuschopné.

Dále jsou...

Vláknová pole s nízkým profilem (LPFA)

Vláknová pole s nízkým profilem (LPFA)

SQS vyvinula a v současnosti již nabízí potenciálním zákazníkům velmi zajímavé řešení vláknového pole s optickými vlákny vystupujícími pod úhlem 90° s velmi malým poloměrem ohybu. Výhodou řešení vláknového pole s takto ohnutými optickými vlákny je dosažení velmi nízkého profilu této součástky. Vlákn...

Projekt Nákup strojů a zařízení pro prototypování

Projekt Nákup strojů a zařízení pro prototypování

9. 12. 2016 společnost SQS Vláknová optika obdržela rozhodnutí o poskytnutí dotace. Projekt SQS "Nákup strojů a zařízení pro prototypování" získal podporu z operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, program podpory Potenciál 1. výzva.

Hlavním cílem projektu je z...

Vláknová pole

SQS Vláknová optika Vyrábíme zákaznická vláknová pole pro přesné uložení optických vláken v řadě (1D) popř. v rovině (2D). Vláknová pole mohou obsahovat většinu vláken vč. polarizaci udržujících (PM). Čelní plochy vláknových polí jsou broušena pod různými úhly dle aplikace. Krycí víčko 1D vláknových polí může být ztenčeno až na tloušťku 150um a čelní plochy polí mohou být doplněny antireflexní popř. reflexní vrstvou stejně jako čočkovým polem. 2D vláknová pole můžeme umístit do kovových přírub a opačnou stranu vláken opatřit optickými konektory.

2D vláknová pole s optickými kolimátory

SQS Vláknová optika SQS Fiber Optics

Vláknové kolimátory s garantovaným profilem vyzařovaného svazku jsou přesně umístěny v poli tak, že vystupující svazky jsou navzájem rovnoběžné.
Jednotlivé kolimátory nabízíme v SM, PM nebo MM verzi na základě zákaznického požadavku.
FCA je vhodný pro menší počet kolimátorů v poli. Typicky do 20 kolimátorů. V případě většího počtu kolimátorů je výhodnější použítí Mikročočkové pole s vláknovým rozhraním.
Kolimárorové pole můžeme dodat v kovové přírubě dle Vašeho požadavku.

Mikročočkové pole s vláknovým rozhraním

SQS Vláknová optika SQS Fiber Optics

Díky procesu aktivního zarovnání přesného 2D vláknového pole k mikročočkovému poli jsme schopni nabídnout čočkové pole s vláknovým rozhraním s vysokou hustotou vystupujících paprsků.

Výběr vhodného čočkového pole je proveden na základě požadovaných parametrů na vystupující paprsky popřípadě na požadavky v zákaznické aplikaci.

Unikátní metoda aktivního zarovnání čoček k vláknům, přesné čočkové pole společně s 2D vláknovým polem zaručuje minimální náklony vystupujících paprsků vč. minimálních offsetů.

Mikročočkové pole s vláknovým rozhraním si stále nalézá nová uplatnění. V současné době jsou hojně využívána v medicíně, vojenství, senzorice a telekomunikacích.

Maticové vláknová pole

SQS Vláknová optika SQS Fiber Optics

Vyrábíme maticová vláknová pole pro přesné uložení optických vláken v ploše. Do skleněných předbroušených disků jsou pulsním laserem vyvrtány přesné otvory, do kterých jsou následně zalepená optická vlákna (SM, MM, PM) v různých vzorech. Následuje vybroušení celé čelní plochy pole a nanesení antireflexní vrstvy dle požadavků. Maticové pole je nejčastěji vyráběno z křemenného, borosilikátového skla popř. Al2O3. Maticové vláknové pole je dle požadavků možno umístit do hliníkového (eloxovaného) popř. nerezového držáku pro následné uchycení v dané aplikaci. Na výsledném maticovém poli jsou měřeny skutečné polohy jader vláken vůči ideálním pozicím.

V-drážky a vláknová pole

SQS Vláknová optika SQS Fiber Optics

Vyrábíme vláknová pole pro přesné uložení optických vláken v jedné ose. Díky přesnému procesu řezání drážek ve tvaru písmene V do skleněných substrátů dosahujeme vysoké přesnosti uložení vláken vůči substrátu. V drážky řežeme nejčastěji do borosikátových skel popřípadě do křemenných skel s tloušťkou od 0,5 do 2,5mm. Po umístění vláken do V-drážek překryjeme sklem tloušťky od 150um do 2,5mm. Čelní plocha celého pole je následně broušena na základě zákaznického požadavku popř. opatřena antireflexní vrstvou.

Vláknová pole se nejčastěji používají pro zapouzdrování optotelektrických integrovaných obvodů, optických planárních struktur (PLC výkonové děliče) nebo senzoriku. Vyrábíme vláknové pole s SM, MM ale i PM vlákny vč. jejich kombinace s různým počtem vláken. Na výsledném poli se u všech kanálů měří vzdálenost mezi skutečnou polohou jádra a ideální pozicí jádra.

Kontakt

Kariéra

Ke stažení

Zprávy

Certifikace

Akcionáři

Vývoj

Služby

Produkty

O nás

Úvod

Fotogalerie

Naše videa

♠ Mapa webu

ԣ Tisk

Dotazník

Obchodní podmínky

Polarizaci udržující produkty s vysokou Extinkcí

SQS Facebook SQS Linked In Facebook Twitter
SQS Vláknová optika a.s.  |  Komenského 304  |  509 01 Nová Paka   ||  IČ: 60913037  |  DIČ: CZ60913037  ||  schránka: d3qgexb   |  zapsáno: Krajský soud v Hradci Králové   |  spisová značka: B 2285   ||  tel.: +420 493 765 111  |  fax: +420 493 721 017  |  web: www.sqs-fiberoptics.com  ||  obecné informace: public(zavináč)sqs-fiberoptics.com  |  obchodní oddělení: sales(zavináč)sqs-fiberoptics.com  ||  GPS: 50°29'33.968"N, 15°31'13.037"E  ||  

© 2015  SQS Vláknová optika a.s. všechna práva vyhrazena - poslední aktualizace 27 březen 2018 15:40:58.